Finał konkursu "1 z 12"

W środę 20 marca odbył się konkurs 1 z 12. Rozpoczął się on około godziny ósmej. Pani Monika przypomniała zasady konkursu, asystenci z klasy trzeciej rozdali zawodnikom piłeczki - szanse. Po wylosowaniu numerów uczestnicy zajęli swoje miejsca.

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie to:

Maciej Knutelski , Agnieszka Kołek, Wiktor Hryc, Aleksander Matusik, Martyna Gabryś, Dominika Królczyk,  Grzegorz Nowaczyk, Wiktoria Regiec, Małgorzata Kaczmarczyk, Błażej Knutelski, Weronika Siedlarz, Weronika Janik.

W pierwszej rundzie każdy z uczestników odpowiadał na trzy pytania. Po zachowaniu przynajmniej jednaj szansy zawodnik przechodził do następnego etapu. Po czym nastąpiła krótka przerwa na reklamę – recytację wierszy Juliana Tuwima przez klasę trzecią. W rundzie drugiej zawodnik, który odpowiedział poprawnie na jedno pytanie, mógł wyznaczyć osobę, do której prowadzący skierował zagadkę. Emocje udzieliły się również publiczności, która wiernie kibicowała przedstawicielom swojej klasy. Uczniowie rywalizowali ze sobą bardzo zacięcie, gdyż trzej najlepsi zawodnicy przechodzili do trzeciego etapu.

W rundzie finałowej zmierzyły się ze sobą: Weronika Janik, Małgorzata Kaczmarczyk oraz Weronika Siedlarz. Dziewczyny bardzo dobrze radziły sobie z pytaniami. Trzecie miejsce zajęła Małgorzata Kaczmarczyk, drugie – Weronika Janik. Zwyciężyła w konkursie Weronika Siedlarz, która otrzymała dyplom oraz laur zwycięstwa – wieniec z cukierków. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.