Szlachetna paczka

SZLACHETNA PACZKA 2017 W NASZEJ SZKOLE!

Szanowni Państwo,

Nasza szkoła po raz pierwszy  przyłączyła się do akcji: Szlachetna Paczka!
Wybrana została rodzina w trudnej sytuacji ze względu na chorobę.

Opis rodziny

Pan Waldemar (60 l.) to bardzo sympatyczny starszy pan opiekujący się, jak tylko potrafi, bardzo ciężko chorą żoną Anną (58 l.)
Pani Anna 2 lata temu nagle zachorowała ( udar mózgu). Choroba spowodowała paraliż lewej strony ciała oraz powikłania (padaczka poudarowa). Pan Waldemar zostawił wszystko i jak nam opowiadał ze łzami w oczach, uczy się wszystkiego od podstaw, a opieka nad tak chorą osobą jest bardzo trudna. Rodzina utrzymuje się z zasiłków z opieki społecznej (911 zł). Po odliczeniu kosztów leczenia (300 zł) i utrzymania mieszkania (420 zł) pozostaje im na życie niecałe 100 zł na członka rodziny.

Przejmujące było dla nas podczas wywiadu, jak pan Waldemar opowiadał o pani Annie. Dostrzegliśmy, że łączy ich dwoje mało spotykane uczucie. Nie usłyszeliśmy nawet najmniejszego słowa niezadowolenia czy skargi na obecną sytuację. Obecnie pani Anna przebywa w szpitalu, a pan Waldemar po kilka razy dziennie ją odwiedza. Gdy pytaliśmy o specjalny upominek dla pani Anny, to nie zdecydował sam, tylko poprosił nas aby mógł zapytać żony i nam oddzwoni. Po naszym spotkaniu ubrał się szybko i widzieliśmy jak pobiegł do szpitala. Nie minęła nawet godzina, a pan Waldemar nam oddzwonił, powiedział że pani Ania nie chciała powiedzieć, ale on wie, że od dawana marzy o najprostszym telefonie z dużymi klawiszami, aby mogła zadzwonić do swoich dzieci.

Pan Waldemar poprosił o pampersy - bardzo dużo potrzeba, a zakup na cały miesiąc pochłania część niewielkiego domowego budżetu. Bardzo przydałaby się żywność trwała oraz środki czystości, które są dość drogie, a zakup pozwoliłby zaoszczędzić na opłacenie masaży dla pani Anny.

Potrzeby rodziny

Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem ,mleko w kartonie, ser żółty zapakowany, margaryna.

Środki czystości i artykuły higieniczne: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, balsam , sudocrem, pampersy rozmiar 3(L) large z firmy Seni, pieluchomajtki Large.

Wyposażenie mieszkania: kołdra, ręczniki, pościel, poduszka

Upominki: doładowanie telefonu z sieci plus , woda po goleniu ,telefon z dużymi klawiszami, kosmetyki.

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji.

Zbiórka darów trwa do 6 grudnia 2017 r.