Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie ks. katechety Kamila Piłata

25.06.2021 - Msza święta na zakończenie roku szkolnego.

Uroczystej liturgii, w czasie której zebrali się uczniowie, rodzice oraz nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, przewodniczył ks. katecheta Kamil Piłat, a koncelebransami byli ks. prałat Józef Bania i ks. proboszcz Bogumił Bednarek. Ksiądz proboszcz wygłosił też do zebranych homilę, w której skłonił nas ku refleksji na temat znaczenia słowa "dziękuję" i wdzięczności w naszym życiu. Śpiew przygotowała i wykonała schola parafialna złożona z naszych uczniów, a w liturgię aktywnie włączyli się lektorzy i ministranci z klas IV-VIII. Nie zabrakło oczywiście delegacji pocztu sztandarowego, który towarzyszy nam w najważniejszych chwilach szkolnego życia. Po odśpiewaniu hymnu "My chcemy Boga" udaliśmy się do szkoły, gdzie czekały nas dalsze obchody związane z zakończeniem roku szkolnego.

Apel w szkole

O godzine 9.00  zebraliśmy się na apelu podsumowującym ciężki i trudny czas pracy i nauki w roku szkolnym 2020/2021. Wychowawcy wraz z panem dyrektorem wręczyli uczniom zasługującym na wyróżnienie nagrody, a montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów pod opieką pana Jerzego Knutelskiego i pani Teresy Platy wprowadził nas w wakacyjny klimat pełen radości. Głos zabrali także przedstawiciele Rady Rodziców. Kolejna część, czyli rozdanie świadectw, miała miejsce już w klasowym gronie w salach lekcyjnych. Teraz czas na zasłużony odpoczynek i ładowanie akumulatorów do dalszej pracy!

Pożegnanie ks. Kamila Piłata - naszego długoletniego katechety

Podczas akademii z okazji zakończenia roku szkolnego jako członkowie społeczności szkolnej pożegnaliśmy naszego długoletniego katechetę - ks. Kamila Piłata, który po wakacjach - decyzją księdza biskupa - zacznie pracę w nowej parafii. Za jego serce, empatię, zaangażowanie, pomoc, ofiarną służbę i otwartość na wszystkie sprawy, z którymi do niego przychodziliśmy nasi przedstawiciele z Koła Wolontariatu, którego długie lata był opiekunem, z Samorządu Uczniowskiego oraz delegacje rodziców, uczniów i nauczycieli wypowiedzieli kilka prostych słów, wśród których najważniejsze było "dziękujemy". Tę naszą wdzięczność w słowa pięknie pomógł ubrać ksiądz proboszcz. Księdzu Kamilowi, zgodnie z tym, co wyśpiewaliśmy, życzymy wszystkiego dobrego na nowej placówce i wielu Bożych łask!

Gaeria zdjęć: tutaj