XXV Konkurs Wiedzy o Pieninach

We czwartek 27.04.2023 r. odbył się w Sromowcach Niżnych jubileuszowy XXV Konkurs Wiedzy o Pieninach. Podzielony on był na dwie kategorie wiekowe. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu topografii Pienin, historii, folkloru, postaci związanych z regionem czy roślin i zwierząt pienińskich, a także znajomością pienińskich legend. W czasie oczekiwania na wyniki uczniowie wraz z opiekunami mieli przyjemność poznać podróżnika pochodzącego ze Sromowiec Wyżnych- Pana Miłosza Pierwołę i wysłuchać jego relacji z podróży po swiecie.Naszą szkołę reprezentowały: Joanna Hamerska z kl.IV, Aleksandra Andruszko z kl.VI oraz Paulina Hamerska z kl. VII. W kategorii klas VI-VIII Paulina Hamerska zajęła drugie miejsce. Serdeczne gratulacje!