Wyprawa do Warszawy

W dniach 18-19 maja 2015 roku oraz 25-29 maja 2015 roku nasza szkoła  uczestniczyła w programie wymiany uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 275 im. Artura Oppmana w Warszawie i Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie. W pierwszym terminie grupa 34 uczniów z klas IV - VI pojechała do Warszawy, natomiast pod koniec maja gościliśmy 22 uczniów z klasy III z Warszawy.

W poniedziałek 18 maja wyjechaliśmy do stolicy. Pobyt tam był bardzo dobrze przygotowany i zorganizowany. Gdy dotarliśmy na miejsce, zostaliśmy powitani przez Panią Monikę i Panią Kasię i po zjedzeniu obiadu ruszyliśmy do naszego miejsca noclegowego. Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się do naszej zaprzyjaźnionej szkoły. Po powitaniu przez Panią Dyrektor - Jolantę Saczuk zwiedziliśmy budynek szkoły oraz uczestniczyliśmy w lekcjach z naszymi rówieśnikami z Warszawy. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta w Warszawie oraz wizyta w Pałacu Kultury i Nauki. W środę uczestniczyliśmy w zajęciach w Muzeum Pragi, a następnie czekały na nas rozgrywki sportowe w szkole. Wynik -  remis - usatysfakcjonował zarówno nas, jak i naszych kolegów z Warszawy. Następnego dnia wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych. Pod kierunkiem warszawskich nauczycieli przygotowaliśmy krótką scenkę "W tramwaju". Po obiedzie pojechaliśmy obejrzeć Stadion Narodowy. Zrobił on na nas ogromne wrażenie, usiedliśmy na trybunach, byliśmy w szatni zawodników, a także w miejscu, w którym odbywają się konferencje prasowe. Na koniec dnia podziwialiśmy wspaniałe warszawskie fontanny. W piątek elegancko ubrani w stroje regionalne zjawiliśmy się w szkole. im. A. Oppmana. Przedstawiliśmy zebranym na sali tańce i przyśpiewki górali pienińskich. Po uroczystym pożegnaniu pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Przez dwie i pół godziny mogliśmy obserwować różne doświadczenia i brać w nich udział. Następnego dnia po śniadaniu musieliśmy wracać do domu. Z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do Grywałdu.