Wycieczka klas I-III

W dniu 16 czerwca 2023 roku uczniowie klas 1 - 3 wybrali się z opiekunami na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem programu była wizyta w Krakowskiej Manufakturze Czekolady. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których dowiedziały się jak powstaje czekolada. Mogły również sprawdzić swoje umiejętności cukiernicze. Nie obyło się także bez degustacji samodzielnie przyrządzonych smakołyków. Następnie cała grupa spotkała się z przewodnikiem, który oprowadził uczniów po najważniejszych miejscach Krakowa oraz przybliżył historię miasta. W czasie wolnym dzieci mogły kupić sobie pamiątki oraz złapać chwilę oddechu podczas wspólnego posiłku. Po krótkim odpoczynku uczniowie udali się do Centrum Nauki i Zmysłów "WOMAI", w którym mogły między innymi: oderwać się od własnego cienia, zagrać na laserowej harfie czy stworzyć góry w kolorowym piasku. Wycieczka - chociaż jednodniowa - dała uczniom wiele radości oraz pewien zastrzyk wiedzy. Dzieci przekonały się, że odpoczywając i bawiąc się, można również wzbogacać swoją wiedzę.