Wycieczka do Swarzędza

W dniach 30 maja 2016 roku do 4 czerwca 2016 roku grupa 29 uczniów z naszej szkoły wraz z czterema opiekunami wzięła udział w wymianie i wycieczce do Swarzędza. Wyruszyliśmy w poniedziałek 30 maja, ten pierwszy dzień przeznaczony był na podróż. Drugiego dnia naszego pobytu odwiedziliśmy Zamek w Kórniku oraz Pałac w Rogalinie. Około godziny 18.00 wzięliśmy udział w przeglądzie Dziecko potrafi w Szkole Podstawowej nr 5 im. A. Wodziczki w Swarzędzu. Mieliśmy okazję obejrzeć umiejętności tamtejszej młodzieży oraz mogliśmy zaprezentować swoje.

W środę, 1 czerwca pojechaliśmy do Poznania, zwiedziliśmy Katedrę, spacerowaliśmy po Rynku i mogliśmy zobaczyć słynne poznańskie koziołki. W tym dniu wystąpiliśmy także w radio Emaus oraz w Ratuszu w Swarzędzu, gdzie powitał i ugościł nas Burmistrz Pan Marian Szkudlarek. W czwartek zwiedziliśmy Palmiarnię oraz zoo w Poznaniu. Ostatni dzień naszego pobytu - piątek rozpoczęliśmy od seansu w kinie, następnie spacerowaliśmy po galerii Malta, później udaliśmy się na stadion Lecha, a wieczorem z naszymi kolegami i koleżankami ze Swarzędza graliśmy w piłkę. W sobotę niestety musieliśmy wracać - chociaż wielu miało ochotę zostać. W drodze powrotnej odwiedziliśmy wrocławskie zoo i wspaniałe oceanarium. Cały nasz pobyt był wielką i niezapomnianą przygodą.