Wieczór wigilijny

Ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem w naszej szkole upłynęły w świątecznej atmosferze za sprawą dekoracji w klasach i na korytarzu, życzeń składanych przez odwiedzające nas delegacje oraz szkolny samorząd uczniowski. We wtorkowy wieczór 22.12 uczniowie wraz z rodzinami zgromadzili się przy żłóbku i choince na oglądaniu jasełek i wspólnym muzykowaniu ze śpiewaniem kolęd. Nie zabrakło też tradycyjnych akcentów takich jak czytanie Pisma Świętego i modlitwa o pokój, której przewodniczył ks. Katecheta. Przy tej okazji udało się też sfinalizować kiermasz ozdób bożonarodzeniowych z przeznaczeniem na cele charytatywne i sprzedaż kartek dobroczynnych dla podopiecznych fundacji Sursum Corda. Na koniec spotkaliśmy się na spotkaniach opłatkowych w klasach, gdzie uczniowie kolędowali, łamali się opłatkiem i konsumowali tradycyjne wigilijne potrawy. Niech ten świąteczny nastrój trwa w naszych sercach każdego dnia, a Jezus rodzi się w naszych domach nie tylko 25.12, niech stale w nich mieszka i błogosławi!