Szkolne rekolekcje

W poniedziałek 06.03.2017 r. w naszej szkole rozpoczęły się rekolekcje dla uczniów, które poprowadził ksiądz Mateusz Nowak z parafii Żegocina. Zaczynały się każdego dnia o 7:50 w szkole, a potem około godziny 11:00 uczniowie wraz z opiekunami udawali się do kościoła, gdzie odbywało się nabożeństwo. Każdy dzień miał swój temat. Pierwszy dzień prowadzony był pod hasłem „Ja nie zapomnę o Tobie”. Dzieci oglądnęły materiał video i wysłuchały konferencji o Drodze Krzyżowej Jezusa. Następnie w kościele była Droga Krzyżowa ukazana za pomocą teatru cieni. Drugi dzień to „Różaniec, pokuta i umartwienie”. Dzieci poznały życie bł. Hiacynty Marto i jej pragnienie, by przez ofiary i cierpienie ratować grzeszników. Na koniec dnia odbyła się procesja, która wyruszyła ze szkoły, przeszła obok przytuliska św. brata Alberta i zakończyła się w kościele. Podczas niej uczniowie nieśli krzyż i figurę Matki Boskiej Fatimskiej oraz odmawiali różaniec. Ostatni dzień - „Być zawsze tam, gdzie Ty” - poświęcony był bł. Franciszkowi Marto, jego modlitwie oraz oparty był na przypowieści o siewcy. Po przejściu do kościoła odbyła się msza na zakończenie rekolekcji. Podczas niej młodzież uroczycie pożegnała księdza Mateusza. Dopełnieniem tej mszy było specjalne błogosławieństwo i możliwość uzyskania odpustu zupełnego.