Ślubowanie klasy 1

29 października 2018 roku o godzinie 10.30 rozpoczęła się niezwykle ważna dla życia szkoły uroczystość Ślubowania uczniów klas I. Goście jak zwykle dopisali – na widowni można było spotkać rodziców, rodzeństwo, babcie, a także uczniów wszystkich starszych klas, zerówki oraz Grono Pedagogiczne.

Prowadzącymi całą imprezę byli przewodnicząca oraz zastępca Samorządu Uczniowskiego, którzy jako starsi koledzy, wprowadzali młodsze dzieci do społeczności szkolnej. Swą pomoc zaoferowali także uczniowie klasy 2, którzy poprzez piosenkę oraz wiersze udzielili młodszym koleżankom i kolegom cennych wskazówek jak radzić sobie w szkole.

Pasowanie na ucznia naszej szkoły nie jest jednak tak oczywiste – nasze pociechy musiały się najpierw wykazać wieloma umiejętnościami i pokazać, że zasługują na miano ucznia Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie. Tutaj dzieci ujawniły swoje prawdziwe talenty: m.in. pięknie śpiewały piosenki i świetnie recytowały wiersze o tematyce szkolnej, a także patriotycznej.

Kiedy już nikt nie miał żadnych wątpliwości co do umiejętności dzieci, nastąpiło uroczyste wprowadzenie Sztandaru Szkoły oraz wspólne śpiewanie Hymnu Szkoły. Dopiero wtedy nastąpiło tak przez wszystkich wyczekiwane Ślubowanie uczniów klas I. Po uroczystych słowach ślubowania dało się słyszeć głośne i wyraźne „ŚLUBUJEMY!” Chwilę później pan dyrektor Władysław Bąk dokonał pasowania uczniów i zabrał głos. Powitał wszystkie dzieci, gości oraz Grono Pedagogiczne oraz w kilku słowach opisał prawa i obowiązki ucznia, po czym z wielką serdecznością życzył pierwszoklasistom wielu sukcesów nauce.

Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom, odznakę pasowania na ucznia oraz upominek od kolegów i koleżanek z klasy 2.

Rodzice doceniając powagę tego wydarzenia przygotowali w klasie słodki poczęstunek.
Powodzenia i wielu sukcesów pierwszoklasistom, życzy wychowawczyni oraz wszyscy nauczyciele.