Ślubowanie klas pierwszych

15 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej w Grywałdzie. Uczniowie klas pierwszych ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła, dotykając kredką - jak czarodziejską różdżką.

Następnie życzenia złożył Pan Dyrektor mgr Władysław Bąk, który życzył sukcesów w nauce. Do życzeń dołączyli się uczniowie z klas drugich, Samorząd Uczniowski i zaproszeni goście. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali "słodkie" przyjęcie.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.