Rozpoczęcie roku szkolnego i poświęcenie budynku szkoły

4 IX 2023 roku o godzinie 10.30 Mszą świętą zainaugurowaliśmy rok szkolny 2023/2024. Liturgii przewodniczył i słowo do nas skierował ks. Łukasz Pukło, który rozpoczął pracę duszpasterską w parafii i będzie katechizował w szkole. Uczniów - zgromadzonych wraz z rodzicami - oraz gości, zaproszonych na odbywające się później poświęcenie rozbudowanego i zmodernizowanego budynku szkoły, w kilku słowach przywitał ks. Proboszcz Bogumił Bednarek. W czasie Mszy służbę przy ołtarzu pełniła asysta LSO złożona z chłopców z klas V-VIII, a na chórze muzycznie posługiwała schola przy współpracy p. Agaty Sobkowiak i p. Teresy Platy. Do kościoła weszliśmy w uroczystym pochodzie z pocztem sztandarowym na czele, a po błogosławieństwie w ten sam sposób udaliśmy się do szkoły, gdzie nastąpił dalszy ciąg uroczystości.

Przy pomniku odbyły się uroczystości patriotyczne związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej: wciągnięcie flagi na maszt, złożenie kwiatów i odśpiewanie hymnu państwowego.

Symbolicznego przecięcia wstęgi w progu szkoły dokonali: Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem Jan Dyda, Dyrektor Szkoły Władysław Bąk, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Komorek oraz Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki. Następnie ksiądz proboszcz Bogumił Bednarek przewodniczył obrzędowi poświęcenia rozbudowanego i zmodernizowanego budynku szkoły, co zostało wykonane za kwotę ponad 3 mln złotych pozyskanych ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wykonawcą inwestycji była firma Bożeny i Zbigniewa Chlebków z Ochotnicy Dolnej.

Obchody na sali gimnastycznej rozpoczęły się od przywitania gości, a głos zabrali: Dyrektor szkoły Władysław Bąk, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Anna Paluch, Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem Jan Dyda, Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Leszek Ciężobka oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Komorek. Ponadto zaszczycili nas swoją obecnością: Przewodniczący Rady Gminy Krościenko nad Dunajcem Stanisław Gabryś, Zastępca Wójta Gminy Krościenko nad Dunajcem Tadeusz Topolski, Sekretarz Gminy Dorota Jurkiewicz, Kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Agata Sobkowiak, Główna Księgowa Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Monika Wojtaszek, przedstawiciele Rady Gminy: Stanisław Tkaczyk, Edward Nowaczyk, Stanisław Rusin, Paweł Kołek, projektant inwestycji Agnieszka Rusnak, ksiądz Proboszcz Bogumił Bednarek oraz dyrektorzy szkół z terenu gminy: Dyrektor SP w Krośnicy Renata Kubik, Dyrektor SP nr 1 w Krościenku nad Dunajcem Zofia Jerzyńska, Dyrektor SP nr 2 w Krościenku nad Dunajcem Krzysztof Koper. Cieszyliśmy się również obecnością nauczycieli emerytów: Marii Tyleckiej, Marii Ciężkowskiej, Barbary Kruszewskiej, Doroty Sydoriak, Teresy Nowaczyk, Mariana Jarosza, oraz licznie zgromadzonej społeczności szkolnej tworzonej przez nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, uczniów oraz rodziców z Radą Rodziców na czele.

W części oficjalnej Dyrektor szkoły wyraził w kilku słowach serdeczną wdzięczność za współpracę oraz pomoc w zrealizowaniu inwestycji Wójtowi Janowi Dydzie i Kierownikowi ZEAS-u Agacie Sobkowiak. Część artystyczna, będąca poetycko-muzycznym hołdem dla poległych w obronie Ojczyzny, została przygotowana przez uczniów klas V-VIII pod kierunkiem p. Emilii Hamerskiej i p. Marii Tarchały. Nie zabrakło także historii Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie, a zebranym zostały zaprezentowane fakty dotyczące powstania placówki, warunki pracy dydaktycznej, wspomniano kadrę pracowniczą i kierowniczą, opisano bazę lokalową i infrastrukturę.

W atmosferze radości podekscytowani uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami, a delegacja zaproszonych gości na oglądanie dokonanych w szkole zmian.

GALERIA ZDJĘĆ:

MSZA ŚWIĘTA: TUTAJ