Rajd Szlakami Partyzantów

W czwartek 27 września 2012 uczniowie z klas: czwartej, piątej oraz szóstej wzięli udział w Rajdzie Szlakami Partyzantów. Jego celem było uczczenie 73 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz Krwawej Wigilii w Ochotnicy. Spod budynku szkoły ruszyliśmy około godziny 8.00, ulicą Wymyśle dotarliśmy na szlak. Szło się szybko i przyjemnie. Po około dwóch godzinach drogi doszliśmy do polany, na której zapaliliśmy ognisko. Po zjedzeniu kiełbasek ruszyliśmy w dalszą drogę. Na szczycie byliśmy około południa, chwilę odpoczęliśmy i ruszyliśmy dalej – do Ochotnicy Dolnej. Na miejscu byliśmy przed czasem, po dotarciu wszystkich grup złożono kwiaty pod pomnikiem oraz na grobach poległych. Następnie odbył się konkurs piosenki partyzanckiej. Jury nagrodziło naszych uczniów pierwszym miejscem. Na zakończenie rajdu odbyło się wspólne ognisko.