Projekt BohaterON

W naszej szkole od 27 października rozpoczęła się akcja BohaterON- włącz historię. To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Akcja polegała na zapoznaniu się z materiałami przesłanymi do szkoły od organizatora i przeprowadzeniu lekcji z wykorzystaniem w/w materiałów. Klasy I- III obejrzały przedstawienie kukiełkowe „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, a następnie wykonały plakaty pt „Jestem patriotą/patriotką”. Klasy IV-VI wysłuchały  słuchowiska „Mały roznosiciel nadziei". W trakcie słuchowiska uczniowie próbowali zapamiętać jak najwięcej faktów i emocji, jakie towarzyszyły bohaterom tej opowieści w różnych sytuacjach, a następnie układali w porządku chronologicznym  przedstawione wydarzenia. Natomiast klasy VII i VIII obejrzały  odcinek programu "Co za historia" poświęcony Powstaniu Warszawskiemu, a następnie w grupach  przygotowali prostą infografikę na temat wylosowanego przez nich zagadnienia związanego z Powstaniem Warszawskim.