Pożegnanie absolwentów

22 VI 2023 odbyło się pożegnanie ósmoklasistów połączone z apelem podsumowującym ich pracę w ciągu kilku lat nauki w naszej szkole. Obecni w tym dniu Wójt gminy p. Jan Dyda i kierownik ZEAS p. Agata Sobkowiak wręczyli Nagrodę Wójta Gminy uczennicy Aleksandrze Buczek za osiągnięte wyniki w nauce, sukcesy w konkursach, działalność na rzecz szkoły oraz zdobycie tytułu finalisty Małopolskiego Konkursu Chemicznego.
W części oficjalnej miało miejsce przekazanie pocztu sztandarowego delegacji z klasy VII oraz ślubowanie absolwentów szkoły. P. Wójt wręczył nastęnie nagrody wzorowym uczniom, którzy uzyskali wyróżniające wyniki w nauce: Aleksandrze Buczek, Jakubowi Dolańskiemu, Karolinie Janik, Klaudii Knutelskiej, Annie Kołodziej, Magdalenie Kotarskiej, Maksymilianowi Mikołajczykowi.
Medale odebrali aktywni sportowcy:
Medal brązowy: Aleksandra Buczek, Michał Jankowski, Magdalena Kotarska, Beata Mszanik, Patryk Ćwiertniewicz, Kamil Wolski.
Medal srebrny: Marcin Błażusiak, Konrad Niemiec, Joanna Węgrzyniak.
Medal złoty: Jakub Dolański, Małgorzata Knapczyk, Klaudia Knutelska, Anna Kołodziej, Weronika Kowalczyk, Maksymilian Mikołajczyk, Julia Potaśnik, Krzysztof Syjud, Kamil Wolski.
Statuetkę najlepszego sportowca otrzymała Honorata Błażusiak.
Zostały również wręczone dyplomy dla działaczy wolontariatu: Honoraty Błażusiak, Patryka Ćwiertniewicza, Jakuba Dolańskiego, Michała Jankowskiego, Małgorzaty Knapczyk, Anny Kołodziej, Maksymiliana Mikołajczyka, Beaty Mszanik, Julii Potaśnik, Krzysztofa Syjuda, Joanny Węgrzyniak, Kamila Wolskiego.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Honorata Błażusiak, Patryk Ćwiertniewicz i Weronika Kowalczyk również odebrali podziękowania za aktywną pracę na rzecz szkoły.
Z rąk ks. proboszcza Bogumiła Bednarka została również wręczona nagroda św. Królowej Jadwigi, a decyzją rady pedagogicznej trafiła do Joanny Węgrzyniak.
W części artystycznej uczniowie klasy VIII na wesoło skeczem przedstawili kilka sytuacji z życia szkoły, a klasy VII - z humorem pożegnali swoich starszych kolegów. Po szczerych podziękowaniach, zasiewanych piosenkach i przemówieniach: p. dyrektora, przedstawicieli rodziców oraz wychowawcy - przyszedł czas na ostatnie wspólne zdjęcia.