Pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii - konkurs

6 marca 2020 r. odbył się IX Gminny Konkurs Ortograficzny "Pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii" organizowany pod patronatem Wójta Gminy Krościenko nad Dunajcem - Jana Dydy.
Organizator konkursu zaprosił do zmagań z ortografią najlepszych uczniów spośród 4 szkół z terenu gminy. 15 uczestników zmierzyło się z tekstem dyktanda, aby wyłonić zwycięzcę. Konkurs zorganizowano w miesiącu jezyka ojczystego, który trwa od 21 lutego do 21 marca 2020r. Głównym założeniem jest m.in. propagowanie idei poprawnej pisowni i zainteresowanie kulturą języka ojczystego.
Gratulujemy reprezentantom naszej szkoły - Kamili Królczyk, Marcinowi Knutelskiemu i Tomaszowi Barnowskiemu - odważnego zmierzenia się z ortograficznymi potyczkami, a organizatorom dziękujemy za ciepłe przyjęcie i miłą atmosferę!