Pasowanie pierwszoklasistów

3 XI 2021 roku trzynaścioro pierwszoklasistów zostało włączonych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Grywałdzie. Na sztandar w patriotycznym duchu ślubowali, że będą dobrymi Polakami, będą dbać o dobre imię szkoły i klasy, będą uczyć się, jak kochać Ojczyznę i jak dla niej w przyszłości pracować oraz jak być dobrym kolegą i swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Pod kierunkiem wychowawczyni p. Kingi Rusnarczyk nasi najmłodsi uczniowie pochwalili się przed zebranymi rodzicami i nauczycielami oraz kolegami i koleżankami, że potrafią śpiewać, recytować i zdobyli już całkiem sporo umiejętności szkolnych.
Uczniowie klasy II dodali pierwszoklasistom otuchy poprzez wygłoszonych kkilka ciepłych słów i wręczone drobne upominki.
Pan Dyrektor Władysław Bąk dokonał uroczystego aktu pasowania każdego dziecka na ucznia Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie, a rodzice zadbali o słodką oprawę uroczystości.