Pasowanie na czytelnika

W dniu 13 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.

Specjalnie na tę okazję przez uczennice klas VII i VIII została przygotowana część artystyczna, podczas której uczniowie klasy I odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.