Obchody Święta Niepodległości

11.11.2021 uczniowie naszej szkoły wzięłi udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości i z honorem uczcili Niepodległą.

Najpierw wraz z opiekunami, panem dyrektorem i delegacją pocztu sztandarowego uczestniczyli we Mszy świętej za Ojczyznę odprawianej w kościele w Krościenku nad Dunajcem, bezpośrednio po której animowali wspólne patriotyczne śpiewanie. Następnie przemaszerowali do rynku i na stary cmentarz, gdzie odbył się Niepodległościowy Apel Pamięci, a delegacja złożyła symboliczną wiązankę jako hołd poległym w obronie Ojczyzny.

Druga część obchodów wśród lokalnej społeczności miała miejsce w kościele parafialnym w Grywałdzie, gdzie przed sumą odpustową ku czci św. Marcina biskupa dzieci wraz z dyrekcją i nauczycielami zaprosili zebranych na koncert pieśni patriotycznych będący swojego roodzaju modlitwą w intencji Ojczyzny.