Narodowe Święto Niepodległości

W piątek 10 listopada 2011 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas 4-6 pod kierownictwem p. Anieli Gabryś i p. Marii Ciężkowskiej. Poświęcona była 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wszyscy uczniowie przeżyli niezwykłą lekcję patriotyzmu i historii. Na początku został wprowadzony sztandar. Podniośle odśpiewaliśmy hymn. Później zobaczyliśmy wspaniałe występy, które przypomniały nam losy naszej Ojczyzny od zaborów, aż do dnia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska po 123 latach odzyskała niepodległość. W wypowiedziach uczniów znalazły się treści historyczne, ale także wyrecytowane zostały wzruszające wiersze znanych polskich poetów. Przez całe przedstawienie towarzyszyły nam piękne śpiewy prowadzone przez p. E. Waradzyna. Chór zaśpiewał wiele patriotycznych pieśni, między innym: „Piechota” czy „My pierwsza brygada”. Uroczystość zakończyła się przemówieniem pana Dyrektora.

Akademia upamiętniająca ten szczególny dla Polaków dzień była bardzo interesująca.

Tak śpiewaliśmy: