Mistrzostwa Polski Cheerleaders Gdynia 2016

 

 

 

 

                        Uczennica kl. II a Joanna Rusnarczyk a także jej młodsza siostra  Julia Rusnarczyk z kl. 0-5 l. w dniach 08.04. - 10.04.2016 r. wraz ze swoją drużyną "Starscheer Ochotnica Dolna" (działającą przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej) wzięły udział w MISTRZOSTWACH POLSKI CHEERLEADERS GDYNIA  2016, które rozegrane zostały w hali GDYNIA ARENA.  W tym czasie do Trójmiasta zawitało ponad tysiąc uczestników zawodów z całego kraju. Dla wszystkich cheerleaderek i cheerleaderów tegoroczne zawody   w Gdyni to bowiem najważniejsze spotkanie w sezonie. Nad Bałtykiem o zwycięstwo walczyły ekipy między innymi z Warszawy, Olsztyna, Płocka, Chorzowa, Tarnowa, Gdańska, Krakowa i OCHOTNICY DOLNEJ.
               Zawody rozegrane zostały w ciągu trzech dni, składały się z rund eliminacyjnych oraz finałów. Nad przebiegiem mistrzostw  czuwała kilkunastoosobowa komisja, w skład której weszli wykwalifikowani sędziowie Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders oraz sędziowie zagraniczni, między innymi z USA, Czech, Rosji  i Finlandii.
 Dziewczynki wraz ze swoją grupą zdobyły MISTRZOSTWO POLSKI w kategorii CHEER MIX JUNIOR MŁODSZY.
Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia oraz wytrwałości podczas treningów a także na występach .
 

 

 Cheerleading (ang.przewodzenie dopingowaniu)  to zorganizowane układy składające się z elementów gimnastyki,  tańca i akrobacji wykonywane w celu kibicowania zespołom sportowym w czasie meczów. Także osobna dyscyplina sportu.