Majowe patriotyczne konkursy - wyniki

Z okazji majowych świąt (Dzień Flagi, Święto Konstytucji 3 Maja) z inicjatywy nauczyciela historii - p. Magdaleny Wojtarowicz - przeprowadzono dwa internetowe konkursy patriotyczne dla uczniów naszej szkoły. Starsi uczniowie z klas VI-VIII rozwiązali specjalnie przygotowany quiz o Konstytucji, a osoby, które jako pierwsze udzieliły poprawnych odpowiedzi, zostały lauretami pierwszych kilku miejsc.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że (nagrodzonymi oceną bardzo dobrą) pasjonatami historii są: Maria Mszanik i Marcin Kuruc z klasy VI oraz Kamila Królczyk i Damian Błażusiak z klasy ️VIII.

Z kolei uczniowie klas I-V zmierzyli się w konkursie plastycznym "Witaj Maj, Trzeci Maj", którego tematem było uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz symbole narodowe. Opublikowane zdjęcia rywalizowały o popularne na facebooku polubienia, a o ostatecznym wyniku konkursu zadecydowała właśnie ilość "lajków" zebranych pod zdjęciem.

W konkursie udział wzięło 12 uczniów, w tym z klasy IV – 7 osób, z klasy V – 3 osoby oraz z klasy I – 2 osoby. Za wszystkie przesłane prace dziękujemy! Każda z osób otrzymuje wpis z pozytywną uwagą do dziennika. W związku z nadesłaniem prac przez dzieci z klasy 1, podjęliśmy decyzję osobnego sklasyfikowania najmłodszych uczestników. Otrzymają oni ocenę bardzo dobrą wpisaną przez swojego wychowawcę. W kategorii dzieci starszych miejsca na podium otrzymują ocenę bardzo dobrą z historii.

Wyniki (lajki) kategorii klas I-III
Miejsce I - Jaś Czyszczoń klasa I – 89
Miejsce II - Martyna Mszanik klasa I – 11
Wyniki (lajki) kategorii klas IV-V
Miejsce I - Wiktor Ciesielka klasa IV – 177
Miejsce II - Marcin Wiercioch klasa V – 160
Miejsce III - Michał Opyt klasa IV – 110
Iwan Gromala klasa IV – 95
Paulina Hamerska klasa IV – 65
Aleksandra Knurowska klasa IV – 35
Marek Stróżczyk klasa IV – 32
Michał Jankowski klasa V – 32
Małgorzata Knapczyk klasa V – 26
Mikołaj Karkoszka klasa IV – 18
Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy naszym uczniom dalszego wzrastania w patriotycznej postawie!
Poniżej galeria prac konkursowych:drive.google.com/open