Film, film...

W piątek 27 października 2017 roku uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w wieczorze filmowym. Oglądali film pt. "Królowa Katwe" opowiadający o urodzonej w slumsach dziewczynie, która myślała, że do końca życia będzie zbierać kukurydzę. Ale wystarczyło nauczyć się grać w szachy, by wszystko się zmieniło.
Film został oparty na prawdziwych wydarzeniach oraz książce Tima Crothersa „The Queen of Katwe: A Story of Life, Chess, and One Extraordinary Girl’s Dream of Becoming a Grandmaster”.
Pokazuje, że każdy, niezależnie od pochodzenia, rasy, sytuacji materialnej i płci, może coś w życiu osiągnąć dzięki determinacji i konsekwencji. Śledząc drogę do sukcesów Phiony, uczniowie poznali trudną sytuację kobiet w Ugandzie.

Ekranizacja przybliżyła sytuację, warunki materialne, w jakich żyje ludność Ugandy. Pozwoliła także dostrzec konieczność wsparcia dzieła misyjnego Diecezji Tarnowskiej "MAKULATURA NA MISYJNE STUDNIE".