Biblijny Konkurs Tematyczny

 

 

 

 

Augustyn Mikołajczyk laureatem

Uczeń klasy VII naszej szkoły, Augustyn Mikołajczyk, w poniedziałek, 21. maja 2018 r. uczestniczył w gali podsumowującej Biblijny Konkurs Tematyczny dla uczniów szkół podstawowych.

Konkurs „Z Dobrą Nowiną przez życie” dotyczył znajomości Ewangelii według św. Jana i miał trzy etapy. Etap szkolny odbył się w ubiegłym semestrze (listopad 2017 r.). Wzięło w nim udział 3793 uczniów z Województwa Małopolskiego, w tym sześciu uczniów naszej szkoły: z siódmej klasy Augustyn Mikołajczyk, z szóstej Maciej Kowalczyk, z piątej - Kacper Klimczak, Marcin Knutelski, Mateusz Marczak i Jakub Mikołajczyk. Do etapu rejonowego przeszło 1869 uczniów, wśród nich Augustyn, Maciej i Kacper. W styczniu 2018 r. sprawdzali swoją wiedzę na temat Czwartej Ewangelii w Nowym Targu. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 121 uczniów z Małopolski. W ich gronie znalazł się Augustyn Mikołajczyk. W marcu 2018 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach uczniowie musieli wykazać się szczegółową znajomością Janowej Ewangelii oraz wybranych lektur z nią związanych. Aby otrzymać tytuł laureata, trzeba było uzyskać co najmniej 85 % punktów. Udało się to 49 uczniom.

Na 93 punkty, które można było uzyskać, Augustyn zdobył 89. Jest to trzeci wynik w województwie. Gratulacje, zaświadczenie o zdobyciu tytułu laureata oraz nagrody Augustyn odebrał z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty - pani Barbary Nowak i Metropolity Krakowskiego - ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Uroczystość odbyła się w Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie, w Sali Królewskiej, gdzie znajduje się słynne Okno Papieskie, z którego dialogi z młodzieżą podczas swych pielgrzymek do Polski prowadzili trzej papieże: Jan Paweł II, Benedykt XVI oraz Franciszek.

Augustynowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Artykuł w krakowskim Gościu Niedzielnym można przeczytać tu: http://krakow.gosc.pl/…/4746092.Znajac-Pismo-Swiete-znacie-…

 

Fotorelację krakowskiego Gościa Niedzielnego z Gali podsumowującej Konkurs znajdziecie tutaj: 
http://krakow.gosc.pl/…/4746091.Final-szkolnych-konkur…/149…

 

Relację z uroczystości można obejrzeć tu: 
https://www.youtube.com/watch?v=0OZsHL9CRCc