"Trzymaj formę" poprzez zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną

Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Trzymaj Formę!”.

Program opracowany z inicjatywy Głównego Inspektora Sanitarnego, jako realizacja zaleceń  strategii Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w zakresie diety, aktywności fizycznej i zdrowia oraz Narodowej Strategii opracowanej przez Instytut Żywności i Żywienia.

Cel programu:

Poprawa sposobu odżywiania i promowanie aktywności fizycznej wśród młodzieży.

Cel szczegółowe:

• zwiększenie wiedzy dotyczącej zbilansowanej diety i aktywności fizycznej
  • dostarczenie wiedzy i umiejętności korzystania z informacji zamieszczonej na opakowaniach produktów spożywczych
  • kształtowania postaw i zachowań w zakresie prawidłowego żywienia i uprawiania aktywności fizycznej
  • rozszerzenie asortymentu sklepików szkolnych o zalecane produkty
  • propagowanie zdrowego stylu życia.

Adresaci programu:

Ucznowie szkół podstawowych (klas V-VII).

Realizacja programu oparta jest na metodzie projektu, dzięki której uczniowie wspólnie z nauczycielami, rodzicami i środowiskiem lokalnym, opracowują najlepsze i najciekawsze metody propagowania zasad zdrowego stylu życia zarówno w szkole i w rodzinie. Program rozpoczęto w roku szkolnym 2006/2007.

Źródło:pssenowytarg.wsse.krakow.pl

Oprac. Magdalena Wojtarowicz- pedagog szkolny