Wycieczka do Wrocławia

W dniach 10 i 11 maja 2022 r. uczniowie klas V-VI i VII uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia dofinansowanej przez rządowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pt. „Poznaj Polskę”. Udział wzięło 34 uczniów. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Starego Miasta, Ostrowa Tumskiego, Ogrodu Botanicznego, Panoramy Racławickiej i Hydropolis. Pierwszego dnia udaliśmy się na Ostrów Tumski – znaną wszystkim urokliwą wrocławską wyspę. Tam podziwialiśmy piękną katedrę oraz spacerowaliśmy po Moście Tumskim, na którym wisi mnóstwo kłódeczek. Kolejnym punktem, który odwiedziliśmy we Wrocławiu był Rynek tego miasta. Przepiękna Starówka i niesamowity późnogotycki Ratusz, który wygląda jak domek z piernika zachwyciły wszystkich. Następnie udaliśmy się do Panoramy Racławickiej, gdzie podziwialiśmy przepiękne malowidło Dowiedzieliśmy się, że obraz ten był tworzony przez okrągłe 9 miesięcy oraz został namalowany przez 9 wybitnych malarzy. Na koniec pojechaliśmy na najwyższy punkt widokowy Wrocławia - Sky Tower, który mieści się na 49 piętrze. Widoki zapierały dech w piersi! Zmęczeni, ale pełni wrażeń zakwaterowaliśmy się w naszym hostelu, gdzie też zjedliśmy obiadokolację. Zwiedzanie w środę rozpoczęliśmy od Ogrodu Botanicznego. Jest on „żywym muzeum” i stanowi wielką atrakcję turystyczną w centrum miasta. Obecnie można podziwiać w nim ponad 11 tys. gatunków i odmian roślin gruntowych i szklarniowych. Następnie udaliśmy się do wrocławskiego ZOO. Udało nam się zwiedzić Afrykarium i jego niesamowite podwodne skarby. Potem pospacerowaliśmy jeszcze po całym ogrodzie zoologicznym, poznając zwierzęta z całego świata. Po zjedzeniu obiadu nadszedł czas na ostatni punkt programu, czyli Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie, które mieści sie w XIX-wiecznym zbiorniku czystej wody. Na początku na wielkim ekranie zobaczyliśmy projekcję panoramiczną opowiadającą o powstaniu wody na Ziemi. Kolejne strefy, które zwiedzaliśmy, były poświęcone tajemnicom wody, jakie kryją w sobie głębiny, życiu w oceanach czy inżynierii wodnej. Zobaczyliśmy również replikę batyskafu Trieste, który w 1960 roku odbył podróż do najgłębszego miejsca na Ziemi – Rowu Mariańskiego. To piękne i malownicze miasto na długo zapadnie nam w pamięci.