Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia - jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty,
Wraca do nieba uśmiechnięty.
Choć może czasem przykro świętemu,
Ze nikt prezentów nie daje jemu.

ŚWIĘTY MIKOŁAJ jest znany na całym świecie.   W Anglii jest nazywany Father Christmas, w USA Santa  Claus, we Włoszech Babbo Natale, w Niemczech - Heilige Nicolaus.  Z czasem święty Mikołaj zmienił swój wygląd. Kiedy  Holendrzy osiedlili się w USA nazwa Siter Klaas zmieniła sie na Santa Claus. W Ameryce  Święty Mikołaj przybrał  postać pyzatego dziadka o  czerwonych policzkach i długiej białej brodzie  podróżującego saniami w zaprzęgu reniferów.
 Mikołaj był szlachetnym biskupem. Legendy mówią, że  potrafił czynić cuda. Najsłynniejsza z nich opowiada o trójce dzieci, które zły  drwal zabił i ukrył w beczce.  Mikołaj przywrócił dzieci do życia i obsypał je prezentami.

Dziś, 6 grudnia, wszystkie dzieci w naszej szkole  z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa – Mikołaja. O godzinie 10.  zjawił się na holu. Najmłodsze grupy przywitały Gościa piosenkami i wierszykami.  Mikołaj obdarował prezentami wszystkie dzieci i prosił, aby zawsze były grzeczne.
 Serdecznie zapraszamy św. Mikołaja do naszej szkoły za rok!