Wiedza o Pieninach

Dnia 30.04.2013 w Zespole Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych odbył się XVIII Konkurs Wiedzy o Pieninach. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, geograficznych, historycznych i etnograficznych związanych z regionem Pienin.Test składał się dwóch części: wiadomości przyrodniczo-geograficznych oraz wiadomości humanistyczno-etnograficznych.

Uczniowie kl. VI:  Piotr Bąk, Błażej Knutelski, poświęcili sporo czasu na przygotowanie się do konkursu, zapoznali się z tajnikami wiedzy o Pieninach. Nie zdobyli nagrody głównej w konkursie, ale brali w nim czynny udział.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli również w konkursie plastycznym. Prace na temat „Architektura pienińska”, „Wybrany krajobraz Pienin”  wykonane były techniką przestrzenną. Tutaj popisaliśmy się zdolnościami plastycznymi. Nasze prace zdobyły I miejsce. Prace te wykonali uczniowie klasy V: Anna Błażusiak i Krzysztof Hryc (I praca), Wiktoria Regiec i Sebastian Chrobak (II praca).

Wystawa pokonkursowa wszystkich zaprezentowanych prac plastycznych zostanie umieszczona w tworzonej Izbie Historii Flisactwa w Zespole Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych.