Szlachetna Paczka 2020

Nasza szkoła tradycyjnie włączyła się w coroczną edycję Szachetnej Paczki. Miło mieć świadomość, że naszej szkolnej społeczności, którą tworzą uczniowie, rodzice i pracownicy, nie jest obcy los osób będących w potrzebie. Oto garść podsumowań: GALERIA: drive.google.com/drive/folders/1HrqxbhkYbpoYrYsZ9NVv1Agdb6oI15pY

Szlachetna Paczka - podziękowanie

„Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma,
nie przez to, kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi…”
Jan Paweł II

Pragnę złożyć ogromne podziękowania wszystkim, którzy sprawili, że nasze uczestnictwo w akcji „Szlachetna Paczka” zakończyło się sukcesem. To dzięki Wam Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele w wybranym domu zagościły radość, nadzieja i przekonanie, że nikt na tym świecie nie jest sam!
Zaangażowanie w tę akcję to była  lekcja empatii, wrażliwości i otwarcia się na potrzeby innych.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom za okazane serce. Dziękuję Andżelice Knutelskiej, Kamili Jankowskiej, Danusi Syjud, Marysi Mszanik i Patrycji Mszanik za pomoc w pakowaniu  oraz dostarczeniu paczek do magazynu „Szlachetnej paczki” w Skomielnej Białej.

Małgorzata Dominik

Poniżej relacja z wręczenia paczki.

Drogi Darczyńco,

dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historię Rodzin, które mają mniej szczęścia w życiu!

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Pani Jadwiga usłyszała stuknie do drzwi. Były to dwie wolontariuszki niosące kosiarkę, a za nimi osoby z kartonami pięknie zapakowanymi w papier prezentowy. Widząc nas kobieta odwróciła się. Widać było, ze nerwowo szuka chusteczki w kieszeni, a gdy ją znalazła, od razu otarła łzy wzruszenia. Janusz ujął matkę za rękę i zaprowadził do salonu, gdzie Asia już otwierała kartony jeden za drugim. Dziewczynka wyjmowała rzeczy, pozytywnie komentowała, cieszyła się z ilości słodyczy oraz zachwyciła się otrzymanymi książkami i słuchawkami. Znalazła także prezent dla Janusza, który od razu mu podała, wołając radośnie: "patrz, teraz oboje będziemy mogli słuchać swoich lekcji!". Chłopiec odpowiedział jej ciepłym uśmiechem i wyjął podarunek z opakowania. Pani Jadwiga stała przy drzwiach i patrzyła na radość dzieci. Kiedy trochę ochłonęła i udało jej się opanować wzruszenie, rozpakowała stojący najbliżej niej karton. Gdy tylko kobieta zobaczyła, że to drukarka, rozpłakała się ponownie. Dzieci, widząc to, w mgnieniu oka podbiegły do mamy (a nie było to łatwe, bo prawie cała przestrzeń była zastawiona kartonami) i ją przytuliły.

Słowo od Rodziny

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy tak bardzo nam pomogli. To, co otrzymaliśmy, bardzo się nam przyda. Nadal nie wierzymy, że to wszystko dla nas, tyle paczek, a w nich jedzenie, chemia gospodarcza i piękne prezenty - dziękujemy! Życzymy także zdrowych, wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku!

Słowo od Wolontariusza

Bardzo dziękuję Państwu za tak owocną współpracę, ogromne zaangażowanie i ten piękny papier prezentowy - choć to drobiazg, dodał on magii szczęśliwym dla Rodziny chwilom. Cieszę się, że mogłam towarzyszyć duchem przy tworzeniu paczki, która była idealnie dopracowana pod każdym względem - za to wielki ukłon w Państwa stronę. Życzę zdrowych, wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku!