SZLACHETNA PACZKA 2019

   SZLACHETNA PACZKA 2019  W NASZEJ SZKOLE!

 

   Szanowni Państwo,

 

 

Nasza szkoła po raz trzeci przyłączyła się do akcji: Szlachetna Paczka!
Wybrana została rodzina Pani Katarzyny, w której jest niepełnosprawne dziecko.
   

 

 


Opis rodziny

Pani Katarzyna zawsze wiodła spokojne życie, chociaż - jak sama mówi - od początku w rodzinie obecne były choroby. Wraz z mężem zajmowała się prowadzeniem gospodarki oraz wychowywaniem dzieci. Od zeszłego roku ze wszystkim musi radzić sobie sama -jej mąż zmarł na nowotwór po kilkuletniej walce z chorobą. Każdy z członków rodziny boryka się z problemami zdrowotnymi. Syn Kazimierz urodził się z bardzo dużym ubytkiem słuchu, a w trakcie porodu w wyniku niedotleniania doszło do uszkodzenia mózgu. Chłopak ma problemy z pamięcią i koncentracją, ale dobrze funkcjonuje, uczy się w szkole zawodowej. Jaś również cierpi na niedosłuch, obaj korzystają z aparatów słuchowych. Najmłodszy Filip wymaga najwięcej uwagi i poświęcenia ze strony mamy. Cierpi na porażenie mózgowe, którego przyczyną było zarażanie sepsą w szpitalu. Filip nie widzi, nie mówi, ma małogłowie, cierpi na spastyczność mięśni i padaczkę. Od pół roku nie może przyjmować doustnie żadnych pokarmów, jest odżywiany tylko dojelitowo. Niedawno przeszedł również operację związaną ze stawem biodrowym. Wymaga intensywnej rehabilitacji oraz całodobowej opieki ze strony mamy. Co więcej, pani Katarzyna od ponad 20 lat choruje na cukrzycę. Rodzina utrzymuje się ze świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych, renty po zmarłym ojcu oraz programu 500+. Do niedawna podstawowym źródłem dochodu były przychody z gospodarstwa. Pani Katarzyna musiała jednak sprzedać większość bydła i trzody, ponieważ sama nie byłaby w stanie pracować i jednocześnie opiekować się Filipem.   

 

Piękno Rodziny

Pani Katarzyna jest niezwykle ciepłą i dzielną osobą. Nie poddaje się, tylko odważnie stawia czoła przeciwnościom i wzorowo dba o swoich synów. Dzieci są dla niej wszystkim - to one dają jej siłę. Zdaje sobie sprawę, że musi być w dobrej formie, aby móc zajmować się Filipem. Kieruje się mottem: "Sztuką nie jest uśmiechać się, kiedy wszystko w życiu się układa, ale sztuką jest uśmiechać się, kiedy jest źle". Rodzina bardzo lubi wspólne spacery oraz przebywanie na łonie przyrody. Pani Katarzyna uwielbia kwiaty i prace ogrodowe. Jej pasją jest również pieczenie oraz gotowanie. Najmłodszy Filip lubi muzykę, szczególnie słuchanie piosenek - uspokaja się przy nich. Najstarszy Kazimierz odziedziczył zdolności do gotowania po mamie. Zawsze chętnie pomaga w kuchni, to jego hobby. Dobrze radzi sobie w szkole, a w wolnym czasie lubi oglądać mecze piłki nożnej. Jaś natomiast bardzo dobrze się uczy, również kibicuje swoim ulubionym drużynom piłkarskim. Najstarsi chłopcy chętnie pomagają też w prowadzeniu gospodarstwa i wzorowo opiekują się chorym braciszkiem.   

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny:

 

 

  1. Pampersy

Zawsze jest potrzebna ich duża ilość (ok. 4 opakowania na miesiąc), a tylko częściowo są refundowane.

 

2. Fotelik samochodowy

Filip wyrósł z obecnego fotelika, a jest on niezbędny podczas dojazdów do lekarzy i na rehabilitację. Potrzebny jest nowy (waga powyżej 20 kg).

 

3. Ręczniki

Obecne są już dość mocno zużyte.

 

   

Pozostałe potrzeby rodziny:  

 

Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem , warzywa w puszkach, produkty do pieczenia, soki przecierane gęste typu Kubuś (jasne).

Środki czystości i artykuły higieniczne: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, szczoteczka do zębów, płyn do płukania, pampersy Seni Kids Junior extra (15-30 kg), kosmetyki Boboni lub Bambino , chusteczki nawilżające, ręczniki papierowe.

   

Wyposażenie mieszkania: ręczniki, pościel, koc, poduszka kształtna dla Filipa.

 

Materiały szkolne : bloki, plecak i piórnik dla Jasia, kredki, nożyczki 

Odzież

 

 

 Filip: Spodnie (Całoroczne)

Rozmiar: 134 cm, Uwagi: spodnie dresowe; szczupły, wysoki

 

Filip: Czapka (Zimowe)

Rozmiar: XS, Uwagi: Czapka, szalik, rękawiczki

 

Jan: Spodnie (Całoroczne)

Rozmiar: 164 cm, Uwagi: spodnie dresowe

 

Jan: Koszulka / t-shirt (Całoroczne)

Rozmiar: 164 cm, Uwagi: Biała koszulka bawełniana na w-f

 

Jan: Czapka (Zimowe)

Rozmiar: S, Uwagi: Czapka, szalik, rękawiczki

 

Kazimierz: Kurtka (Zimowe)

Rozmiar: L, Uwagi: 174 cm wzrostu

 

Katarzyna: Sweter (Przejściowe)

Rozmiar: XL, Uwagi: Sweterek przez głowę, rozmiar 42, jasny

 

Katarzyna: Kurtka (Przejściowe)

   

Upominki:

 

 

   Katarzyna: Kolczyki, np. kuleczki

   Kazimierz: Perfumy

 

 Jan: Fajna piłka do nogi i pióro z atramentem

   Filip: płyta z piosenkami, maskotka lub zabawka interaktywna 

 

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji. 

   Zbiórka darów trwa do 5 grudnia 2019 r.