Świąteczne działania szkolnego Wolontariatu

22. grudnia wpłaciliśmy na konto 2500 zł, które ofiarowali Parafianie z Grywałdu i Goście podczas zbiórki przeprowadzonej w naszym kościele na pomoc dla p. Beaty z Krościenka, chorej na nowotwór. Początkiem grudnia uczniowie naszej Szkoły wykonali świąteczne stroiki i ozdoby, które umieściliśmy w przedsionku kościoła parafialnego. Zebrało się tego naprawdę dużo! Od niedzieli 13. grudnia można było spośród tych prac wybrać coś dla siebie i wrzucić do skarbonki parę złotych, aby wesprzeć p. Beatę. Mimo utrudnionych warunków, akcja jak zwykle spotkała się z niemałym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali stroiki i tym, którzy okazali serce. Przy okazji, Pani Beato, pozdrawiamy serdecznie i życzymy powrotu do zdrowia! A do życzeń dołączamy modlitwę!

Zima już kilka razy delikatnie dała o sobie znać, dlatego pojawił się wśród naszych wolontariuszy pomysł, aby w tym czasie dokarmiać ptaki. Uczniowie wykonali cztery karmniki. Pierwszy z nich powędrował do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego (OREW) w Krościenku. Delegacja ze Szkoły zawiozła karmnik, a wraz z nim świąteczne ozdoby. Znalazł się tam łańcuch, który powstał z fragmentów wykonanych przez wolontariuszy w domach, a połączonych w jedno w Szkole przez Panie - Opiekunki szkolnego Wolontariatu. Ze względu na przepisy sanitarne przekazaliśmy własnoręcznie zrobione upominki przed Domem przy ul. Trzech Koron, składając Podopiecznym i Pracownikom OREW-u świąteczne życzenia w imieniu całej Społeczności naszej Szkoły.

Drugi karmnik przeznaczony jest dla ptaków zimujących nieopodal naszej Szkoły, a trzeci - dla tych, które pojawiają się w pobliżu kościoła. Czwarty znajdzie się na terenie Przytuliska św. Brata Alberta. Wcześniej byliśmy tam ze świątecznymi życzeniami i słodkimi upominkami. Ciastka upieczone przez naszych wolontariuszy, a także ręcznie robione kartki świąteczne odebrała przed budynkiem Siostra Estera, przełożona Domu, w którym mieszka kilkadziesiąt osób starszych i chorych. Mieszkanki Przytuliska zgromadzone przy oknach słuchały życzeń oraz kolęd śpiewanych przez naszą delegację. Na skrzypcach grała jedna z uczennic naszej szkoły.
Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim, którzy pomimo trudności na różne sposoby angażowali się w tym przedświątecznym czasie, czyniąc dobro dla innych! Błogosławionych, pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia!