Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu

Międzynarodowa edycja  V Ogólnopolskiej akcji

,,Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

Celem akcji były :

·         promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

·         integracja środowiska szkolnego;

·         pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

·         zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Uczniowie naszej szkoły przystąpili   do akcji czytelniczej 23 i 27 października 2020 r. W akcji wzięła udział cała społeczność szkolna. Każdy z uczestników wybrał z biblioteki szkolnej lub przyniósł z domu swoją książkę. W dniu 23 października wzięły udział klasy I, IV- VIII oraz oddziały przedszkolne, natomiast 27 października klasy II i III wraz z nauczycielami. Najmłodszym uczniom( nie umiejącym samodzielnie czytać) głośno czytały uczennice klasy VII – Marysia Mszanik, Patrycja Mszanik oraz Wiktoria Stróżczyk. Wszystko odbyło się zgodnie z zachowaniem procedur i zasad bezpieczeństwa obowiązujących w okresie pandemii.

Zdjęcia: drive.google.com/drive/folders/1cPN5XMfucPCN_D1WvbO2tWOAXagUxhUf