Przerwa na czytanie

28 października nasza szkoła przystąpiła do II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Akcja ta realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

W tym dniu czytaliśmy w szkole swoja ulubioną książkę przyniesiona z domu lub wypożyczoną w bibliotece. Najmłodszym uczniom wychowawcy zorganizowali tzw. strefy czytania, gdzie słuchali książek czytanych przez swoje koleżanki ze starszych klas. Udział w akcji wzięli wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole oraz nauczyciele i pracownicy szkoły . #przerwanaczytanie2021

Celem akcji jest promocja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjna formę spędzania czasu w szkole oraz zachęcania wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tą piękną międzynarodową akcję czytelniczą.