Poznaj Małopolskę Jana Pawła II - projekt

Uczniowie oddziałów przedszkolnych w maju wzięli udział w projekcie adresowanym do przedszkolaków pn. "Poznaj Małopolskę Jana Pawła II". Codziennie wsłuchiwali się w audycje na falach diecezjalnego radia RDN oraz kolorowali obrazki dotyczące życia, miejsc i osób związanych z postacią Papieża Polaka. Projekt nawiązywał do 101. rocznicy urodzin papieża, 16 rocznicy jego śmierci oraz do faktu, że w październiku ubiegłego roku Jan Paweł II został ogłoszony przez Watykan patronem Małopolski. Choć najmłodsi znają go jedynie z przekazów medialnych i opowieści innych ludzi, to mamy nadzieję, że dzięki temu projektowi nasz święty rodak stanie się im bliższy.
Całości dopełniło nagranie śpiewanych przez dzieci dwóch pieśni kojarzonych z postacią Jana Pawła II - Moja Miasto Wadowice oraz Barki (wykorzystano dostępną na YT aranżację Małej Orkiestry Wilelkich Serc), które z zapałem ćwiczono każdego dnia, a efekty można usłyszeć tutaj: