Pasowanie na czytelnika

Dnia 29 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy I  na czytelnika biblioteki szkolnej.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Uroczystość prowadziły uczennice z klasy VI przebrane za postacie z bajek, które przygotowały dla swoich młodszych koleżanek i kolegów przedstawienie pt: "Kot w butach".

Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Po  wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki  przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pan Dyrektor Władysław Bąk dokonał pasowania książką każdego ucznia.

Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej uczniowie otrzymali  regulamin poszanowania książek,  pamiątkowe dyplomy, zakładki  oraz książki w ramach kampanii  "Mała książka - wielki człowiek" prowadzonej przez Instytut Książki. Galeria z wydarzenia: drive.google.com/open