Nasze lektury

klasa I

A. Bahdaj Pilot i ja

W. Bełza Kto ty jesteś?

W. Broniewski Dla dzieci

J. Brzechwa Brzechwa dzieciom

J. Duszyńska Cudaczek Wyśmiewaczek

J. Grabowski Czarna owieczka

Cz. Janczarski Jak Wojtek został strażakiem

H. Januszewska Kopciuszek

M. Jaworczakowa Jacek, Wacek i Pankracek

M. Konopnicka Co słonko widziało

M. Konopnicka Na jagody

M. Kownacka Kukuryku na ręczniku

J. Papuzińska Nasza mama czarodziejka

J. Porazińska Psotki i śmieszki

E. Szelburg-Zarembina Najmilsi

J. Tuwim Wiersze dla dzieci


klasa II

H. Ch. Andersen Dziecię elfów

A. i Cz. Centkiewiczowie Zaczarowana zagroda

J. Grabowski Puc, Bursztyn i goście

G. Knutsson Przygody Filonka Bezogonka

M. Kruger Karlocia

J. Kryłow Bajki dla dzieci

H. Lofting Doktor Dolittle i jego zwierzęta

S. Michałow Nie płacz, koziołku

A. A. Milne Kubuś Puchatek

Ch. Perrault Bajki

J. Porazińska Szewczyk Dratewka

E. Szelburg-Zarembina Idzie niebo ciemną nocą

J. K. Kleniewska - Kowaliszyn Magda, Paweł i ja

K. Makuszyński 120 Przygód Koziołka Matołka


klasa III

Ch .H. Andersen Baśnie

W. Chotomska Dzieci Pana Astronoma

Cz. Centkiewicz Anaruk, chłopiec z Grenlandii

M. Jaworczakowa Oto jest Kasia

H. Kostyrka Klechdy domowe

M. Kownacka Kajtkowe przygody

A. Lindgren Dzieci z Bullerbyn

K. Makuszyński Awantura o Basię

R. Pisarski O psie, który jeździł koleją

J. Ratajczak Ziarenka maku

S. Wortman U złotego źródła. Baśnie polskie

J. Twardowski Patyki i patyczki


klasa IV

J. Brzechwa Akademia pana Kleksa

F. E. Burnett Mała księżniczka

C. Collodi Pinokio

J. Korczak Król Maciuś Pierwszy

J. i W. Grimm Baśnie

M. Konopnicka O krasnoludkach i o sierotce Marysi

H. Sienkiewicz Janko Muzykant

B. Prus Antek

M. Kruger Ucho, dynia, sto dwadzieścia pięć

M. Kownacka Rogaś z Doliny Roztoki

J. Korczakowska Spotkanie nad morzem

L. J. Kern Ferdynand Wspaniały


klasa V

B. Prus Katarynka

H. Sienkiewicz W pustyni i w puszczy

F. E. Burnett Tajemniczy ogród

M. Ende Momo

K. Makuszyński Panna z mokrą głową

F. Molnar Chłopcy z Placu Broni

H. Ożogowska Tajemnica zielonej pieczęci

S. Szmaglewska Czarne stopy

M. Twain Przygody Tomka Sawyera

J. Parandowski Mitologia


klasa VI

S. Lem Bajki robotów

L.M. Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza

J. Jurgielewiczowa Ten obcy

K. Makuszyński Szatan z siódmej klasy

M. Musierowicz Kwiat kalafiora

E. Niziurski Sposób na Alcybiadesa

E. Knight Lassie, wróć!

Tolkien Lew, Czarownica i stara szafa