Memoriał Zdzisława Soliwody i Edwarda Kordasa w szachach

5 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju szachowym zorganizowanym w GCK w Krościenku nad Dunajcem. Nasi reprezentanci brali udział w Igrzyskach Dzieci – 13 uczniów z klas III – VI oraz Igrzyskach Młodzieży – 5 uczniów z klas VII – VIII. Turniej rozgrywany był w systemie 7 rund po 15 minut dla gracza. Grze towarzyszyły wielkie emocje i zaangażowanie, co widać na dołączonych zdjęciach. Dla części szachistów był to pierwszy prawdziwy turniej szachowy w jakim brali udział. Z pewnością była to lekcja szachowej rozwagi jak i pokory, gdyż zdarzały się partie wygrane ale i przegrane. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili, do szkoły wrócili pełni wrażeń i miłych wspomnień.

Wyniki rywalizacji naszych najlepszych szachistów:

Igrzyska Dzieci – Dziewczynki:

Ziętasz Magdalena – I miejsce

Andruszko Aleksandra  - II miejsce

Igrzyska Dzieci – Chłopcy:

Sobkowiak Michał  - II miejsce

Kołek Tomasz – III miejsce

Igrzyska Młodzieży – Dziewczęta

Sobkowiak Emilia – I miejsce

Igrzyska Młodzieży – Chłopcy:

Kołek Stanisław  - III miejsce

Oprócz poszczególnych miejsc przyznane były również nagrody dla najlepszych zawodników turnieju. Takie wyróżnienia otrzymały: