KONKURS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY pt. Edukacja drogą do czystego powietrza

REGULAMIN KONKURSU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY pt. Edukacja drogą do czystego powietrza
z podziałem na dwie kategorie o charakterze edukacyjnym w zakresie niskiej emisji

Postanowienia ogólne

1. Celem konkursu jest:
a. Promocja ograniczania niskiej emisji i ochrony środowiska,
b. Zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem niskiej emisji,
c. Rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci i młodzieży.

2. Organizatorem konkursu jest Urząd Gminy w Krościenku nad Dunajcem, z siedzibą w Krościenku nad Dunajcem, 34-450, Rynek 35 oraz Operator, ATsys.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, 40-030, przy ul. Lompy 7/3.

3. Konkurs rozpoczyna się 18.05.2020 roku i trwać będzie do 07.06.2020 roku.

4. Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach wiekowych:
a. Kategoria wiekowa klasy szkoły podstawowej 0 – 4.
b. Kategoria wiekowa klasy szkoły podstawowej 5 – 8.

5. Format i zakres prac konkursowych brzmi:
a) Kategoria wiekowa klasy szkoły podstawowej 0 - 4 - kartka do sąsiada w formie kolażu, wycinanki w zakresie niskiej emisji
b) Kategoria wiekowa klasy szkoły podstawowej 5 - 8 - 5 slajdowa prezentacja w zakresie niskiej emisji (z wykorzystaniem zapisów ustawy antysmogowej)

6. W konkursie mogą brać udział szkoły:
a. Szkoła Podstawowa w Krośnicy
b. Szkoła Podstawowa nr 1 w Krościenku nad Dunajcem
c. Szkoła Podstawowa w Grywałdzie
d. Szkoła Podstawowa nr 2 w Krościenku nad Dunajcem

Warunki uczestnictwa w konkursie.

1. Prace konkursowe należy wysłać drogą elektroniczną na adres: kroscienko@atsys.pl
a. Kategoria wiekowa klasy szkoły podstawowej 0 – 4 - zdjęcie wykonanego kolażu
b. Kategoria wiekowa klasy szkoły podstawowej 5 – 8 - prezentacja w formacie pdf lub ppt
do dnia 07.06.2020 roku.
2. W ramach konkursu zbierane będą pracę, których przedmiotem powinna być praca w tematyce ochrony środowiska w zakresie niskiej emisji mająca funkcję edukacyjną. Zgodnie z zapisami w regulaminie.
3. Praca konkursowa ma być:
a. W kategorii wiekowej klasy szkoły podstawowej 0 – 4 pracą plastyczną płaską (2D) wykonaną z wykorzystaniem formy kolażu. Praca ma mieć format co najwyżej A4. Przekazanie pracy konkursowej w formie zdjęcia.
b. W kategorii wiekowej klasy szkoły podstawowej 5 – 8 pracą o charakterze edukacyjnym, 5 slajdów z wykorzystaniem zapisów ustawy antysmogowej na terenie województwa małopolskiego.
4. Prace przekazane na konkurs muszą być pracami własnymi, wcześniej nieopublikowanymi.
5. Każdy z uczniów może przekazać tylko jedną pracę.
6. W Konkursie można brać udział wyłącznie osobiście, tj. niedopuszczalne jest dokonywanie Zgłoszeń w imieniu osób trzecich.
7. Uczestnik konkursu przekazując pracę oświadcza, że przysługuje mu prawo majątkowe i osobiste do przekazanej pracy.
8. Każdy uczestnik konkursu powinien opatrzyć pracę tytułem oraz swoimi danymi: imię i nazwisko, klasa i nazwa szkoły. Dane te będą służyć do kontaktu organizatora z uczestnikiem konkursu. Prace nie podpisane, anonimowe nie będą zakwalifikowane do konkursu.
9. Dane osobowe uczestników pozyskane są wyłącznie do celów Konkursu i nie będą udostępniane podmiotom trzecim.
10. Naruszenie przez uczestnika konkursu któregokolwiek z warunków konkursu oznaczać będzie nie zakwalifikowanie pracy do konkursu lub utratę prawa do nagrody.

Wyniki konkursu i nagrody

1. Jury powołane przez organizatora, spośród przekazanych prac wyłoni laureatów konkursu.
2. Kryteria oceny prac: zgodność z tematyką, estetyka pracy i oryginalność.
3. Ogłoszenie wyników nastąpi poprzez ogłoszenie zawierające tytuły nagrodzonych prac oraz imiona oraz wskazanie szkoły zwycięzców przez portal www.niskaemisja.pl i www.kroscienko-nad-dunajcem.pl
4. Nagrody główne w konkursie przyznane zostaną dla jednej najlepszej pracy w każdej kategorii wiekowej. Nagrodami będą:
a. Kategoria wiekowa klasy szkoły podstawowej 0 – 4: Zegarek dziecięcy
b. Kategoria wiekowa klasy szkoły podstawowej 5 – 8: Zegarek dziecięcy młodzieżowy
5. Jury ma prawo do wytypowania dodatkowych nagród, jak i również prawo do nieprzyznania nagród. Jury przewiduje nagrody dla wszystkich uczestników konkursu za przedstawienie prac zgodnych z tematyką.
6. Decyzja jury, co do wskazania laureatów konkursu oraz przyznania im nagród jest ostateczna.
7. Nagrody rzeczowe nie podlegają zamianie na inne nagrody rzeczowe, ani na ich równowartość pieniężną.

Postanowienia końcowe:

1. Przekazując pracę na konkurs, uczestnik zgadza się na ekspozycję prac w miejscu ustalonym przez organizatora oraz na opublikowanie fotografii prac na stronach internetowych organizatorów.
2. Autorzy zgadzają się na publikowanie zwycięskich prac i fotografii prac na wszelkich polach eksploatacji.
3. Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin.
4. Regulamin niniejszego konkursu będzie dostępny na stronie www.niskaemisja.pl, www.kroscienko-nad-dunajcem.pl oraz www.ckipkroscienko.pl, jak również u wychowawców klas w:
a. Szkole Podstawowa w Krośnicy
b. Szkole Podstawowa nr 1 w Krościenku nad Dunajcem
c. Szkole Podstawowa w Grywałdzie
d. Szkole Podstawowej nr 2 w Krościenku nad Dunajcem
5. Przekazując pracę na konkurs, uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na zasady zawarte w niniejszym regulaminie.
6. Organizator zastrzega sobie prawo do:
a. zmiany postanowień niniejszego regulaminu w przypadku zmian przepisów prawnych lub innych istotnych zdarzeń mających wpływ na organizowanie Konkursu.
b. odstąpienia od organizowania konkursu bez podania przyczyny,
c. nierozstrzygnięcia konkursu w przypadku zbyt małej ilości przekazanych prac,
d. rozstrzygania w kwestiach nieuregulowanych postanowieniami regulaminu.