Akcja „Daj włos”

W minionym tygodniu dwie uczennice naszej szkoły – Patrycja Mszanik (klasa 4) oraz Monika Knutelska (klasa 7) oddały włosy na peruki dla kobiet chorujących na nowotwory.
Dziewczynki odwiedziły Salon Fryzjerski Axena w Nowym Sączu, który współpracuje z fundacją Rak and Roll. Akcja „Daj włos” polega na oddaniu minimum 25 centymetrów włosów, z których zostaną zrobione naturalne peruki dla kobiet walczących z nowotworem.
Oprócz naszych uczennic  jeszcze 8 innych dziewcząt wzięło udział w akcji, głównie to uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Krościenku ale i absolwentki tej szkoły i jedna dziewczynka z Maniów.
Dziękujemy dziewczynkom za ich szczerość i bezinteresowność w niesieniu pomocy osobom bardzo tego potrzebującym.

Oprac. Magdalena Wojtarowicz – pedagog szkolny

Zdjęcia: pieninyinfo.pl