"Podróże z Fantazją"

Nie ma takiej sytuacji, w której nie można by posłużyć się wyobraźnią, żeby było piękniej i ciekawiej!

Tytułowa Fantazja pojawia się wtedy, gdy dzieci się nudzą, aranżują zabawy, po czym znika. Jest metamorfozą dziecięcej wyobraźni. A dzieci coraz częściej zapominają, że mają taką właśnie cudowną zdolność tworzenia rzeczy i zjawisk nieistniejących tu i teraz.

W naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Lidią Długołęcką-Pinkwart. Składało się z dwóch części: rozmowy autorki z dziećmi na temat sposobu pisania książek dla najmłodszych i niezbędnej do tego fantazji. W drugiej części  dzieci prezentowały własne prace, wykonane w oparciu o książkę Pani Lidii pod tytułem "Podróże z Fantazją". Oprócz tego pochwaliły się własnymi umiejętnościami wokalno-tanecznymi.